Co dalej z turystyką zagraniczną?

Pandemia na świecie, obostrzenia, zakazy oraz zawieszanie loftów do konkretnych krajów spowodowało, iż turystyka zagraniczna od kilku miesięcy niesamowicie kuleje. Wiele biur podróży na całym świecie zbankrutowało lub powoli bankrutuje, lotniska na potęgę zwalniają pracowników, linie lotnicze zawieszają loty a hotele i restauracje na całym świecie zamykają się z hukiem. Czy da się to wszystko jeszcze uratować?

Turystyka zagraniczna aktualnie

Okres wakacyjny sprawił, że epidemia na chwilę spowolniła. Kraje poluzowały zakazy oraz pozwoliły swoim obywatelom na niedalekie podróże. Wiele osób, które miało już od kilkunastu miesięcy wykupione wakacje – zechciało z nich skorzystać. Jaki był tego efekt? Wiele państw choć na chwilę powróciło do normalności, mimo, iż nakaz noszenia maseczek i obowiązek dezynfekowania rąk oraz rzezy, które dotykają ludzie – jest cały czas wszędzie mocno przestrzegany. W krajach europejskich mimo starań, wakacje nie wyglądały tak samo jak poprzednich latach. Ci co wybrali się na wyspy hiszpańskie czy greckie, szybko dostrzegli, iż w hotelach zajętych jest tylko kilka pokoi, a w nadmorskich miejscowościach życie kompletnie wygasło. Wiele kawiarni, restauracji i pubów zostało zamkniętych na dobre.

Zachęta dla turystów zagranicznych

Kraje żyjące z turystyki robią co mogą, by zachęcić społeczeństwo do ich odwiedzenia. Obniżanie cen, rabaty czy gratisy w punktach usługowych są na porządku dziennym. Niestety, wiele miejsc musiało podwyższyć swoje ceny, by choć w minimalnej części „odżyć” po wielu miesiącach zamknięcia. Jak długo to potrwa? Czy kiedyś jeszcze wszystko wróci do normalności. Zapewne tak, jednak na takie prawdziwe, radosne i beztroskie wakacje w dalekie kraje, turyści będą musieli przynajmniej rok poczekać.

Be the first to comment on "Co dalej z turystyką zagraniczną?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*