Zimowe wycieczki – gdzie warto się wybrać?

Wiele osób z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem planuje ferie zimowe. Zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju można spędzić efektywnie i ciekawie czas zimą. Szczególnie w tym okresie wiele atrakcji czeka na dzieci, które spragnione są zazwyczaj śniegu, sportu oraz intensywnych wrażeń. Gdzie więc warto wybrać się z najbliższymi? Poniżej, kilka wskazówek.

Zimowe wycieczki

Fani spędzania ferii zimowych w Polsce, mogą liczyć na to, iż wiele miejsc bardzo dobrze przygotuje się na przyjazd turystów. Śnieg na stokach, w pełni sprawne wyciągi, kuligi, ogniska z kiełbaskami, dyskoteki dla dzieci, młodzieży i dorosłych to tylko kilka atrakcji, z których chętnie korzystają osoby decydujące się na spędzenie zimy w polskich górach. I choć nie zawsze jest prawdziwy śnieg, to jednak zimą nigdzie indziej nie jest tak bajecznie i klimatycznie jak w miejscowościach, z których roznosi się widok na malownicze góry.

Wycieczki zagraniczne – zimowe wycieczki

Gdy w Polsce pojawiają się minusowe temperatury, wielu Polaków ucieka do krajów, gdzie temperatura jest znacznie przyjemniejsza. Wyspy Kanaryjskie, Egipt czy Dubaj od wielu lat przyciągają turystów spragnionych słońca. Pod koniec roku kalendarzowego, w tych krajach temperatura nadal wynosi ponad 20 stopni Celsjusza, co pozwala naładować baterie, zregenerować się i zrelaksować na leżakach przy basenie, czy nawet na plaży. Dodatkowo, wiele osób, którzy są fanami sportów wodnym nie wyobraża sobie czekać cały rok, by popływać na desce. Gdy w Polsce jest to absolutnie niemożliwe, trzeba wybrać się do znacznie cieplejszej wody.

Be the first to comment on "Zimowe wycieczki – gdzie warto się wybrać?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*